Veri Analitiği

E-ticaret sitelerine yönelik olarak ürün listeleri, ürün detay sayfası görüntüleme, sepete ürün atma, satın alma yolculuğu ve ödeme işlemlerinin takip edilmesi aşamalarının takip edilmesi için gerekli olan kod ve etiket işlemleri, müşteri ve etkinlikler için özel metrik ve boyutların tanımlanması ve test edilmesi süreçlerini kapsar.

E-ticaret satışlarını ve kullanıcı etkinliklerini takip edin, hedefleyin

Google Tag Manager (GTM) aracılığı ile başta Google Analytics 4 (GA4) ve Google Ads olmak üzere pek çok ölçüm ve pazarlama aracına e-ticaret ve kullanıcı davranışı verisini ileterek performans verilerini değerlendirin ve geleceğe yönelik aksiyonlar alın.

Destek verilen ölçüm ve pazarlama araçları

 • Google Analytics 4 (GA4) & Measurement API
 • Google Ads
 • Facebook Meta Pixel & Conversions API

Desteklenen pazar yerleri için kendin yap ve paket çözümlere göz atın.

Danışmanlık

Veri Analitiği

Google Tag Manager (GTM) aracılığı ile kurumsal web sitesiniz, varış sayfalarınız ve/veya e-ticaret sitenize ait veri akışının sağlanması, veri akışının doğrulanması1234 ve raporlanmaya hazır hale getirilmesi süreçlerini içerir.

Pazar yeri çözümleri ile ilgili diğer seçenekler için Pazar Yeri Çözümleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 • 1 Ortalama değerdir. Ziyaretçi reklam ve tarayıcı tercihleri doğruluk oranını olumsuz etkileyebilir.
 • 2 Parametre kullanımları opsiyon olarak sunulmakta ve belirli izinler, sayfa görüntülemeleri, tarayıcı etkinliği (pencere yüklenme) gibi dinamiklere bağlı olarak ele alınmaktadır. E-ticaret platformuna bağlı olarak değişkenlik gösterir.
 • 3 Alan adı yönlendirme, çoklu alışveriş mağazası ve mağaza içi dil-para birimi geçiş yapıları kurulum sürecini ve veri doğruluğunu etkileyebilir.
 • 4 Yoğunlukla Shopify mağazalarını içerir.

90% Doğruluk Oranı

Satın alma işlemlerinde yüksek sayı ve tutar doğruluğu1

Kullanıcı Parametreleri

User ID, e-posta adresi (SHA256 opsiyonu ile), önceki siparişler, son giriş tarihi, cinsiyet, şehir, favorilere eklenen ürünler2

Çoklu Dil ve Para Birimi

Çoklu dil ve para birimi yapılarına uygun parametreler ve etiket işlemleri3

300+

Global alışveriş markaları ihtiyaçlarına yönelik olarak çözülmüş pek çok vaka tecrübesi4

Veri Analitiği

Kontrol Listeleri

Sürekli geliştirilen kontrol listeleri ve destekleyici içerikler (metin ve video) ile adım adım yapılacaklar hakkında bilgi alın veya ücretli danışmanlık hizmetinden faydalanın.

 • Google Tag Manager (GTM) Kontrol Listesi

  Kurulum, alan adı, kapsayıcı ve çalışma alanı kontrolleri, Google Analytics 4 (GA4) ve ilgili tetikleyici / değişken kontrolleri, Google Ads ve ilgili tetikletici / değişken kontrolleri içerir.

 • Google Analytics 4 (GA4) Kontrol Listesi

  Kurulum, alan adı ve yönlendirme kontrolleri, kullanıcı ve oturum inceleme, etkinlik ve dönüşüm testlerini içerir. Belirlenen konular rapor olarak sunulur.

 • Google Ads Kontrol Listesi

  Kurulum, varış sayfası, dönüşüm ve yeniden pazarlama etiket kontrollerini, GA4 bağlantı kontrolü, dönüşüm bağlayıcı ve alan adı kontrollerini içerir. Belirlenen konular rapor olarak sunulur.

GTM + GA4 + Ads

Hepsi Bir Arada

Etiket kurulumları ve Network istek kontrolleri, Google Tag Manager (GTM) Preview Mode ve GA4 DebugView aracılığı ile veri akışı kontrolü ile GA4, GTM ve Ads kontrollerinin tamamını içerir.

Kontrol Listeleri:

 1. Google Tag Manager (GTM)
 2. Google Analytics 4 (GA4)
 3. Google Ads

Sıkça sorulan sorular

Paddle aracılığı ile satın alma işleminin tamamlanmasının ardından satın alınan pakete göre bilgilendirme içeriği ödeme aşamasında belirtilen e-posta adresine otomatik olarak iletilir. E-posta içerisinde yer alan bağlantılar aracılığı ile ilgili Notion sayfalarına 6 ay boyunca erişebilmekte. Bu sayfalarda yer alan başlıklar metin ve video olarak detaylı bir şekilde açıklamaktadır.

Satın alınan pakete göre oluşturulmuş Notion sayfasında yapılacaklar listesi, listedeki her bir madde için oluşturulmuş metin ve videoların yanı sıra kaynak bağlantılar yer almaktadır.

Özel Fırsatlar ve İçerikler

E-ticaret platformlarına yönelik olarak hazırlanmış veri analitiği, veri görselleştirme & raporlama çözümleri hakkında içerik ve özel tekliflerden haberdar olmak ister misin?